DARMOWA WYSYŁKA DLA ZAMÓWIEŃ POWYŻEJ 400 PLN

Hurtownia i dystrybutor naczyń biodegradowalnych z liści palmowych i trzciny cukrowej.

Wizja i Misja? Bez tego by nas tutaj nie było!

W BIOGASTRO podejmujemy małe kroki w celu zmniejszenia swojego wpływu na środowisko. Jeśli chodzi o podejmowanie ekologicznych inicjatyw, dobrym punktem wyjścia jest ograniczenie ilości odpadów. To My powinniśmy zastąpić proste przedmioty, których używamy w życiu codziennym na te przyjazne dla środowiska. Mamy na to ogromny wpływ!

Zasadniczo interesujemy się ochroną Matki Natury i robimy to rozpowszechniając w Polsce wiedzę na temat naczyń biodegradowalnych, dystrybuując produkty przyjazne dla środowiska. Wierzymy, że zmieni to nawyk używania produktów wykonanych z tworzyw sztucznych i materiałów nierozkładających się.

Jesteśmy młodą firmą koncentrującą fabryki w południowej części Indii. Dla nas BIOGASTRO to „sposób na życie”. Jest to model biznesowy i środowiskowy. Nasze produkty powstają z odnawialnych źródeł surowców, które pozyskujemy z natury. Wszystkie nasze produkty powstają w higienicznych warunkach i naturalnymi metodami przekształcane są w piękne designerskie naczynia stołowe i sztućce.

Odpady powstające jako produkt uboczny przy produkcji zastawy BIOGASTRO, będące produktem naszego przyjaznego dla środowiska procesu produkcyjnego, są przekształcane w nawozy bioorganiczne za pomocą kompostu, który wraca do gospodarstw, co poprawia zdolność gleby do zatrzymywania składników odżywczych i wody.

W BIOGASTRO czujemy życie! Naszą dewizą jest dodawanie wartości społecznościom poprzez zachęcanie ludzkości do korzystania z produktów przyjaznych dla środowiska. Chcemy wprowadzać na rynek produkty, które nie naruszają nowoczesnego stylu życia, a jednocześnie nie wpływają na naturalną równowagę.

Podejmijmy wspólnie kroki w celu zrównoważenia natury. Zmiany klimatyczne są poważnym zagrożeniem dla planety na której żyjemy, i mogą być bolesne, jeśli nie będziemy w stanie temu zaradzić. Zajęcie się zmianami klimatycznymi nie jest indywidualnym wysiłkiem, ale wymaga wsparcia ludzi, rządów i firm na całym świecie, aby promować i zachęcać do zmian stylu życia. BIOGASTRO powstało dla lepszego jutra. Podjęliśmy i poczyniliśmy kroki w kierunku osiągnięcia lepszego jutra dla Matki Ziemi. Podążaj za nami 🙂

Jesteśmy bezpośrednim importerem i dystrybutorem przyjaznych dla środowiska, jednorazowych, nieszkodliwych, nietoksycznych, bezsmakowych i biodegradowalnych elementów zastawy stołowej.

Naszymi Klientami są firmy, które razem z nami promują eko-edukację i eliminują plastik z naszych stołów. To firmy świadome, które wybierają produkty nieszkodzące Matce Naturze.

Współpracujemy bezpośrednio z kilkunastoma producentami naczyń jednorazowych biodegradowalnych. Zajmujemy się dystrybucją w całym kraju.

W naszej ofercie znajdą Państwo produkt o niepowtarzalnej strukturze, nadający się do wielu różnorodnych dań na zimno i gorąco. Oferujemy Państwu naturalne i nietuzinkowe kształty i wzory. Naczynia z liści palmowych nadają się do przechowywania w zamrażarkach oraz do używania w piekarniku i kuchence mikrofalowej. Każde naczynie jest na swój sposób unikatowe (posiada swój niepowtarzalny wzór). Talerze rozkładają się w czasie 90 dni.

Z naszych produktów korzystają:

 • Restauracje
 • Hotele
 • Firmy cateringowe
 • Bary i kluby
 • Resorty i Spa
 • Firmy z branży eventowej i reklamowej
 • Cukiernie i kawiarnie
 • Szkoły i przedszkola
 • Instytucje państwowe
 • Branża turystyczna
 • Klienci indywidualni
 • Wiele innych… 🙂

W razie zainteresowania dużymi ilościami (również ilości kontenerowe 20 / 40 ft) oferujemy Państwu kompleksowy proces od wytworzenia dowolnych rozmiarów i ilości, import (drogą morską lub lotniczą) odprawę celną i dostawę pod wskazany adres w Europie.

Zapraszamy do kontaktu!

TAK WYGLĄDA PROCES PRODUKCJI U JEDNEGO Z NASZYCH DOSTAWCÓW

Dlaczego liście palmowe Areca?

 1. Zrównoważony rozwój
  Od wydobycia surowców do ostatecznego unieszkodliwienia mają one korzyści środowiskowe, społeczne i ekonomiczne, chroniąc jednocześnie zdrowie publiczne i środowisko w całym ich cyklu życia.
 2. Biodegradacja
  Naturalna zdolność do bezpiecznego i stosunkowo szybkiego rozkładania się środkami biologicznymi na surowce naturalne i znikania w środowisku.
 3. Obieg zamknięty
  Eliminacja marnotrawstwa i ciągłe wykorzystanie zasobów. Wszystkie odpady stają się pożywieniem dla innego procesu.
 4. Zero zanieczyszczeń
  Nasz proces produkcyjny nie powoduje powstawania odpadów, które zanieczyszczają środowisko lub zakłócają klimat. Używanie biodegradowalnych zastaw stołowych prowadzi do zerowego śladu węglowego.
 5. Bezpieczeństwo
  Zakład produkcyjny jest regularnie dezynfekowany, a produkty są poddawane działaniu silnych promieni UV, co gwarantuje produkty wolne od wirusów.
 6. Piękno i prostota
  Piękne, o różnych kształtach, talerze i miski BIOGASTRO są najlepszymi naturalnymi produktami, które mogą zastąpić te z tworzyw sztucznych.

Proces produkcji

Jako importer produktów z liści Areca, zapewniamy spełnienie międzynarodowych standardów dotyczących produkcji. Proces produkcji jest higieniczny a w jego procesie biorą udział wyłącznie przeszkoleni i wykwalifikowani pracownicy. Produkty z liści Areca są wytwarzane w prostym ale rygorystycznym i ważnym dla środowiska procesie.

Naczynia wytwarzane są w fabryce w Indiach, w której sześćdziesiąt kobiet i mężczyzn pracuje w bezpiecznym środowisku i za godziwe stawki!

Proces jest prosty i przejrzysty: po zebraniu opadłych liści, które normalnie zostałyby spalone, stosujemy parę, ciepło i ciśnienie, aby przekształcić je w naczynia stołowe, które będą kompostować się naturalnie w ciągu dwóch miesięcy.

Drzewa Areca należą do rodziny palm. Są uprawiane na obszarach pagórkowatych bez pomocy nawozów, a zatem w produkcji naczyń z liści palmowych Areca nie występują ślady pestycydów. Do produkcji naczyń nie wycina się drzew! Produkcja odbywa się z opadłych liści / poszycia, które jest zbierane i przechowywane. Liście są czyszczone świeżą wodą. Kolory naczyń są naturalne, nie wykorzystujemy żadnych barwników więc nie ma tym samym ryzyka kontaktu jakiejkolwiek chemii z żywnością.

W całym procesie produkcyjnym nie stosuje się żadnych substancji chemicznych ani dodatków. Jest to produkt w 100% wolny od substancji chemicznych. Dbamy o to, aby produkty były czyste, higieniczne, sterylne i gotowe do użycia, bez obaw o wirusy.

Poniżej przedstawiamy proces produkcji. Z Ziemi pożyczone i Ziemi zwrócone!

Unikalne właściwości

Unikalne właściwości naszych produktów pochodzących z Natury nie mogą być porównywalne z żadnymi innymi, alternatywnymi produktami jednorazowymi na Świecie.

Nasze produkty są w 100% naturalne, biodegradowalne, kompostowalne, bezpieczne do użytku w kuchni mikrofalowej lub piekarniku, wodoodporne, zatrzymują płyny zarówno gorące i zimne, mogą być mrożone, a co ważniejsze – gy serwowane,nie wchodzą w reakcje z gorącym jedzeniem lub napojem.

Produkty nie zawierają metali i zatwierdzone są w drodze badań laboratoryjnych. Przechodzą również testy kompostowalności.

Zalety dla biznesu

Co zyskujesz we współpracy z BIOGASTRO?

Jesteś bohaterem i zmieniasz Świat – serio ! – Korzystając z produktów biodegradowalnych czy tego chcesz czy nie, prowadzisz eko-edukację, wypierasz plastik i masz pozytywny wpływ na otaczające cię środowisko.
Konkurencyjne ceny – dodatkowo dla stałych Klientów i Klientach hurtowych oferujemy rabaty.
Jakość – oferujemy wyłącznie produkty najwyższej jakości. Każdy importowany produkt posiada tzw. jakość eksportową a taką jakość dostarczamy Państwu współpracując wyłącznie z najlepszymi producentami.
Indywidualne podejście – każdego Klienta traktujemy indywidualnie i spełnimy każde, nawet te najbardziej wymagania
Szybka wysyłka – nasz serwis jest zintegrowany z większością popularnych serwisów kurierskich (InPost, DPD, GLS, UPS, Poczta Polska, FedEx) . Wysyłka najczęściej odbywa się tego samego dnia bądź w ciągu 24h a u Klienta w terminie nieprzekraczającym 3 dni.

Zamów już dziś lub Skontaktuj się z nami

Telefon: +48 517 864 123
Email: biuro@biogastro.pl