DARMOWA WYSYŁKA DLA ZAMÓWIEŃ POWYŻEJ 400 PLN

Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego zastawa stołowa BIOGASTRO z liści palmowych Areca jest polecanym produktem?

• Ulega biodegradacji w mniej niż 2 miesiące po zużyciu.
• Certyfikat BPI oznacza, że produkt jest w 100% kompostowalny
• Wykonany z opadłych liści, najczęściej spalanych odpadów rolniczych.
• Nie przenosi ciepła i zachowuje kształt w kontakcie z gorącą substancją.
• Kuchenka mikrofalowa – do 2 minut na wysokim poziomie i w piekarniku do 15 minut w 220 stopniach.
• Produkty te są produkowane w sposób zrównoważony i stanowią źródło utrzymania dla wielu rodzin w południowej Azji.

Czy produkty BIOGASTRO są faktycznie jednorazowe? Wydają się być bardzo trwałe.

Wiemy, że trudno w to uwierzyć, że są przeznaczone do jednorazowego użytku, jednak nasza linia jest w rzeczywistości w pełni biodegradowalna i kompostowalna. Ponieważ nie używamy żadnych spoiw, lakierów ani chemikaliów, a nasz produkt jest naturalny i porowaty, nie możemy zgodnie z prawem zalecać ich mycia i ponownego użycia. Możemy jednak zdradzić, że Klienci wracają do nas z informacją, że po umyciu pod bierzącą wodą cieszą się nimi jeszcze nie raz.

Z czego wykonane są produkty BIOGASTRO?

Produkty, które oferujemy są biodegradowalne. Zastawa stołowa z liści palmowych to naturalnie opadłe liście palm Areca. Liście są prasowane na gorąco w wybrane kształty. Do ich produkcji nie używa się żadnych środków chemicznych. Naturalnie ulegają one biodegradacji po wystawieniu na działanie elementów w pojemniku na kompost. Są bezpieczne w kuchence mikrofalowej, mogą pomieścić gorące i zimne potrawy, mocne i bezpieczne w piekarniku do 220 ° C przez 15 minut.

Jak przechowywać produkty BIOGASTRO?

Wszystkie talerze należy owinąć i składować w suchym pomieszczeniu aby uniknąć wchłaniania wilgoci. Większość producentów z którymi współpracujemy stosuje dołączony do produktu pochłaniacz wilgoci więc macie Państwo gwarancję, że produkt nie ulegnie zawilgoceniu.

Czy produkty BIOGASTRO nadają się do podawania zup i napojów?

Tak: Z powodzeniem utrzymują płyny, zupy i wszystko, co możesz ugotować.

Czy produkty BIOGASTRO nadają się do recyklingu?

Nie. Recykling polega na topieniu trwałych materiałów (np. metali, szkła, plastiku itp.) i ponowne ich wykorzystanie. Ponieważ nasze produkty są wytwarzane z liści, są kompostowalne i naturalnie powrócą do ziemi w ciągu 2 miesięcy. Ten proces zużywa o 90% mniej energii niż recykling.

Czy można bezpiecznie umieścić produkty BIOGASTRO w kuchence mikrofalowej, piekarniku lub lodówce?

Tak, w granicach rozsądku. Naczynia BIOGASTRO są znacznie trwalsze niż plastikowe lub papierowe talerze. Podgrzewanie ich w kuchence mikrofalowej do 2 minut lub w piekarniku do 350 stopni przez 45 minut jest całkowicie bezpieczne (upewnij się, że nie dotyka źródła ciepła). Produkty BIOGASTRO można również przechowywać w lodówce lub zamrażarce.

Czy stosowanie produktów BIOGASTRO wpłynie na smak moich potraw?

Nie. Produkty BIOGASTRO w żaden sposób nie zmienią smaku potraw. Nie mają też na sobie lakieru, więc nie ma nic, co mogłoby się przedostać do żywności – coś, co może się zdarzyć w przypadku tworzyw sztucznych lub tworzyw sztucznych PLA (inaczej bioplastików).

Produkty pochodzą z liści, czy są czyste i czy muszę je umyć przed użyciem?

Na naszych produktach możesz podawać posiłki bezpośrednio po wyjęciu z opakowania! Wszystkie produkty BIOGASTRO są czyszczone dwukrotnie w fabryce. Są gotowe do użycia, ale jeśli chcesz, możesz je wytrzeć przed użyciem.

Czy zastawa BIOGASTRO jest całkowicie nietoksyczna?

Tak, wszystkie nasze produkty są całkowicie nietoksyczne, ponieważ używamy tylko liści i wody.

Gdzie produkujemy produkty i skąd pozyskujemy liście?

Nasze opakowania są produkowane w Indiach, gdzie wszyscy pracownicy otrzymują godziwe wynagrodzenie w bezpiecznych warunkach pracy i mają zapewniony dostęp do opieki medycznej.

Czy import produktu z Indii nie jest nieefektywny energetycznie?

Statki zużywają energię, ale są zaskakująco wydajnym środkiem transportu, zwłaszcza, że ​​nasze produkty pakuje się na płasko. Uważamy, że mamy negatywny wpływ na emisję dwutlenku węgla, między nami ratując miliony liści przed spaleniem.

Jak mocne są talerze BIOGASTRO?

Nasze produkty są bardzo mocne i wytrzymałe, do tego stopnia, że ​​możemy stwierdzić, że są to najsilniejsze dostępne jednorazowe naczynia stołowe. To sprawia, że ​​są chociażby bardzo wygodne do jedzenia podczas imprez, na których muszą być trzymane w dłoni.

Czy mogę używać zwykłych sztućców z talerzami BIOGASTRO?

Zdecydowanie. Nasze talerze są lekkie, ale wystarczająco mocne, aby można ich było używać z nożem i widelcem bez ryzyka przebicia.

Jak produkty BIOGASTRO reagują na ciepło?

Produkt ma doskonałe właściwości izolacyjne i bardzo dobrze przyjmuje ciepło. Możesz wygodnie trzymać miskę lub talerz z gorącym jedzeniem bez oparzenia dłoni!

Dlaczego każde naczynie wygląda inaczej?

Każdy talerz lub misa BIOGASTRO jest wyjątkowy ze względu na naturalną fakturę, kolor i wzór liścia, z którego jest wykonany. W żaden sposób nie zmieniamy liści.